laupäev, 17. veebruar 2007

Riigivahetajatele

Eile tuli sii Kay. =) Niitoreniitoreniitore. =) Sõime kebabi, läksime kinno 'Dreamgirls'i vaatama (kui teile meeldivad muusikalid, minge ka - sisu eriti ei ole, aga laulavad terve filmi), siis ta tegi süüa (Lõpuks ometi! Tema toidust tundsin ma puudust.) ja läksime ära magama. Pärisbanaane ei saanud. Asjade halva kokkulangevuse ning tema veidi mitte nii positiivse asjade-viimasele-minutile-jätmise kombe tõttu jäi mulle ka enamus asju toomata. Nimelt plaanis ta ostmise viimasele päevale jätta, aga viimasel päeval selgus, et ta oli tagasilennu kuupäevad sassi ajanud ja pidi paari tunni pärast juba välja lendama. Niimoodi juhtub, kui su lend algab ühel päeval ning lõppeb teisel. Ja ärge jätke asju viimasele minutile. Niimoodi saingi ma siis uute pärlite ja valgete kontsaplätude omanikuks (instead of õlasall ja puust nukud ja muu suveniirikraam).

Ma ei suuda mitte kunagi ära otsustada, mis värvi teksti ma tahan. Ja mis fonti ja värki. Ma kaesin ükspäeva oma blogi vanemaid sissekandeid ja iga pagana jutt oli isevärvi. Ma ei tea. Kui mulle üks hetk midagi silma jääb, teen ka blogi ilusaks. Või lasen Hullul Tikril seda teha. =D

Igatahes. Lubatud jutt riigivahetajatele. Minu kogemused põhinevad au pairi töö põhjal, aga üritan ka üldisemat muljet luua.

1. Hakka enne tööd otsima. Agentuuridel ei ole absoluutselt mingit mõtet. Mina ootasin 3 kuud, mille kestel Evmar agentuur suutis mulle teha 2-3 pakkumist, mis ei vastanud isegi minu nõudmistele. Ja needki pakkumised tulid peale meile sisuga - mille-kuradi-eest-ma-teile-viis-sotti-maksin-kui-te-ei-mitte-midagi-ei-tee. Et mõttetu rahakulu, rääkimata närvidest.
2. Käi ära kõikvõimalike arstide juures - hamba-,pere-,naiste-,misiganes sul võiks vaja olla.
3. Osta kaasa dushigeel, shampoon, balsam, hambapasta, hambahari, tampoone. On hea, kui sa ei pea kohe alguses selliste asjade peale raha kulutama, sest hinnavahed löövad alguses täiesti pahviks ja üüratute summade kulutamine ihutarvete peale tekitab asjatut stressi.
4. Mitte mingil juhul ära võta kaasa ühtegi riideeset, mille puhul sa mõtled, et äkki ma kannan seda, kuigi reaalselt ei ole see hilp kapisügavusest väljunud aastast üks ja kaks. Aga samas ära tule ka päris kolme topiga. =P Muidu kulub kõik su palk alguses uutele riietele. Mis iseenesest on ju jah, tore, aga alguses on sul muidki asju maksta.
5. Saa kokku kõikvõimalike inimestega. Nendega ka, keda pole sada aastat näinud. Kuidagi hea tunne tuleb. Lõpetatuse ja uue alguse tunne.
6. Veeda aega kodustega ja kodus. Alles hiljem saad aru, kui väärtuslik võib see kräuksuv kapiuks ja vihatud linaleum olla.
7. Mina emaga fotograafi juurde ja tehke koos pilti.
8. Kui sa ka kõige muuga koonerdad, siis fotodega ära tee seda mitte. Alguses ei saa sellest arugi, aga mingi hetk hiljem fotosid vaadates tekib oluliselt terviklikum tunne.
9. Kohvrit pakkides arvesta faktiga, et määramata ajaks mujale kolimisega kaasneva raske mammona puhul võivad lennujaamatöötajad sinult kenasti ülekilode eest mitmeid sadu kroone kasseerida. Minu puhul siis kaheksa soti ringis. Aga minul kaalus kohver iseenesest juba 4-5 kilo, nii et olge ka ostmisel tähelepanelikud.
10. Tee üks korralik lõpukräu! =D
11. Organiseei inimesed lennujaama enda ära saatma. Hulga parem tunne on minna, kui keegi sind saadab. =)
12. Seo kohvri külge mingi värviline pael või pane äge kleeps vms. Mitmesaja musta kohvri hulgast enda oma leidmine osutub tunduvalt lihtsamaks.
13. Pole mingit mõtet loota, et EasyJeti lennukites pikkadel inimestel ruumi on. Sa istud kolm kuradi tundi ühes asendis, jalad eesoleva istme vastas.
14. Lennujaam on suur. Lihtsalt hinga sügavalt sisse-välja, loe silte ja järgi rahvamassi.
15. Ära lase ennast vasakpoolsest liiklusest heidutada. Hoia oma silmad kõnniteel ja ületa teed valgusfooride all. Alguses vähemalt. =)
16. Arvesta sellega, et inimesed on viisakad. Please-thank-you-excuse me käivad ette ja taha. =) See on oooluliselt ägedam, kui põrnitsev silmavaade ja torssis mokad.
17. Ära võta isiklikult (märkasin Muraka puhul), kui sulle öeldakse poes ja bussipeatuses ja kusiganes veel love, darling, sweetheart, vms. See on kohalik suhtlemiskultuur.
18. Märkad enda ümber, kuidas inimesed naeratavad.
19. Võta endale aega märgata kõiki ilusaid inimesi ja ägedaid soenguid.
20. Tee üks korralik tere-tulemast kräu. =D Mis eeldab sinu kohvris eesti viina olemasolu. =D
21. Turismiatraktsioonid ei pea tulema esimese nädalaga. Ära pabista, kui tervet linna kolme esimese päevaga ära ei näe. Aega on küll - sa ju elad nüüd siin. =)


Üldiselt ei tule mul midagi olulist rohkem meelde. Tunni aja pärast siis Jamaican Dance Hall ja Hip Hop. =) Ja tööd peaks ka veel otsima.

3 kommentaari:

tikker ütles ...

mulle täitsa meeldib see kiri, mis oli eelmised kuus-seitse posti. ega vanade postituste kirja polegi vast enam mõtet muutma hakata, peaasi, et uued ilusad tulevad. see eelviimane sobib üldiste toonidega hästi kokku (praeguse posti oma sobib ka täitsa hästi, aga eelmine oli mu meelest ägedam :P)

Smaragd ütles ...

irw. sa oled looootusetu =D

Anonüümne ütles ...

khmm...elukoha olemasolu enne riigi vahetamist oleks ka hää