esmaspäev, 29. jaanuar 2007

Linnaskäik ja pelmeenikook

Jihaaa! Eile oli äge. Nagu ma arvasin. Ei, tegelikult oli veel ägedam, sest lisaks ägedale Murakale avastasin, et London on veel palju-palju ägedam, kui ma arvasin ja siiamaani näinud olin. =)

Hommik algas Eustonis kell 10. Saime kokku, astusime karskesse Londoni pühapäevahommikusse. Esimese asjana krabasin mina muidugi kartulivahvlid Muraka käest ära (aitähh, Tikker, kenade pühenduste eest pakil!) ja teise asjana silkas Murakas tulistavalu Starbucksi väliputka poole. Vaniljelatte näpus (või siis kokku miksitud Tikri-Eri-Kartulivahvlid), lonkisime bussi peale. Esimene peatus oleks pidanud olema Trafalgar Square. Tulime kuskil silla peal maha. Et siis sai ka Thames'i kohal käidud ja kaugusest Big Beni poole kiigatud. Murakal oli ekstaas ja Big Benist on vist nüüd küll absoluutselt igas asendis pildid olemas. =D
Iiris ei osanud enam edasi minna. =D Jah, me käisime küll Trafalgaril aastavahetusel, aga kui keegi teine teed teab, siis mina sellele tähelepanu ei pööra. Käisime närviliselt edasi-tagasi, itsitasime ja üritasime kaarti lugeda. Ei õnnestunud. Küsisin siis mingilt tshikilt teed. Näitas, et jalutage aga otse edasi. Jalutasimegi. =D Trafalgar on selline väljakuke, kus on paar purskkaevu ja suured musta värvi lõvid. Ühe köndistatud jalgade ja ilma käteta naise skulptuur oli ka. Meile ei meeldnud. =D Üldiselt jäi mulle mõistetamatuks, miks see väljak nii kuulus on - absoluutselt mitte midagi erilist. Mõtte liikus muidugi meie Vabaduse väljakule ja veidikese nukrusega hinges tõdesin, et meil on ainult nimi ja parkimisplats, väljakut iseenesest ei ole kuskil.

Kuna Big Ben säras suurelt ja kuldselt majadevahelisel teel, otsustasime järgmisena sinna minna. Teel kohtasime valvehobuseid või asju. Et mingid jorsid uhkete riietega istuvad ilusate musta värvi hobuste seljas mingis väravaorvas ja hoiavad mõõka õlal ja on lihtsalt kenad. Tegime pilti ka. =D Pildid saab siis, kui Murakas filmi ilmutab ja cd peale laseb panna. Küsige temalt, millal saab. =D

Big Ben, Houses or Parliament ja Westminster Abbey on võrratult ilusad. Parlamendihoonete aias istusime pingile Thames'i kaldal ja tegime pikniku juustukoogi (meie mõistes siis kohupiimakoogi) ja viineritega.

Järgmine peatus - Buckingham Palace. Emmm. Tükk aega käisime ringi ja uudistasime rahvamassi ja üritasime seda paleed üles leida. Selles mõttes, et see hall karp siin ju ei saa ometi palee olla? Vaatasime kaarti, otsisime minu Londoni raamatust palee pildi välja ja ausalt öeldes jäi karp ammuli. Kuulus ja paljuräägitud Buckingham Palace on kõige mõttetuma välimusega palee paleede ehitamise ajaloos. See on üks hall karp, mille ees on uhked kuldsete nikerdustega väravad. KÕIK. Mitte midagi, mis viitaks kuninglikkusele. Täielik tüng! Pettunult jalutasime siis parki, tegime veel pilte ja võtsime kursi Hyde Park'ile. Hyde Park seevastu on äge! Nii-nii-nii äge. Me kohe otsustasime, et me hakkame suvel seal hängima. Esiteks on see nii suur, et me loobusime selle läbi jalutamisest poole peal, teiseks on seal väike armas tehisjärv mustade partide ja klaasseintega kohvikuga ja kolmandaks hästi palju kujundatud istumisnurgakesi, kus rohelisel ajal on raudselt meeletult ilus. Oravaid oli ka. =)

Kuna kell oli juba kahe ringis, otsustasime Wood Green'is ja Camden Town'is ära käia ja siis Tower Bridge ja Govent Gardenit vaatama minna. Wood Green oli kavas kui shopingu piirkond. Nii see ka läks - Murakas ostis päris mitmeid asju ja lõpuks ostsin mina oma (järjekordselt) viimaste sentaavode eest musta lühikese seksika kleidikese. =) Äge. Murakas soovitas, irw. =D

Nälg hakkas näpistama ja Camden Town'i turg oma hõrgutavate söögilettidega tundus kui imedemaa. Kablutasime tühjast kõhust aetuna kohe keset turgu hiinaka ette ja toidukarbid käes suundusime jõe äärde. Jõe ääres oli mõnus, söök oli hea, meie taga oli miski uus välilettidega turg juurde tekkinud, ilm läks vahepeal täitsa pimedaks. Kõht täis, meel hea, kaks eestimaist neidu ründasid siis Camdeni siseturgu. Retk lõppes kurja plaaniga Tikri sünnipäevaks ja uute puupärlitega meie mõlema kaelas. Ja oh üllatust - seekord ostis roosad pärlid keegi teine peale minu ja mina ise otsustasin tumelillade kasuks. =P
Teel metroojaama poole tegime Tikri jaoks pilte ka.

Sõitsime London Bridge'i, jalutasime Tower Bridge'ni ja jalutasime üle selle. Uhke tunne oli. =D Pärast silda tunnistas Iiris puhtsüdamlikult, et nüüd ei ole temal enam õrna aimugi, kus nad on, sest ta pole kunagi siin käinud. Juhuslikult kimas meist mööda buss sildiga Govent Garden ja sai selle peale ka hüpatud, sest just sinna oligi meil vaja.
Töllasime ringi, vaatasime flamenkotantsijaist neiusid, suletud poode ja leidsime Leicester Square'ilt hästi odava suveniiripoe, jee! Murakas tahtis hirmsasti suitsu. Ostsime suitsu. Kuuldes, palju see maksis (5,80 naela pakk marpsi) tahtsin mina ka kohe hirmsasti suitsu teha. Tegime. Ei olnud parem kui odavam suits.
Kuna kell oli juba 9 tuuri, sõitsime Victoriasse, et Murakas rongi peale panna. Istusime sealgi veel tunnikese, sest ma ootasin pelmeenidega neiu smsi, et millal siis kokku saada. Murakas rongi peal, leidsin läbi häda ja viletsuse üksinda ja pimedas ka selle Trafalgari väljaku uuesti üles. Ei ole tore seal üksinda ja pimedas olla. Mingi jorss nillis tükk aega mu kannul, kuniks ma ta lõpuks kurjalt ära ajasin. Sain siis üle tunni aja lubatust hiljem oma paki kätte. Koju!

Täna proovisin seda pelmeenilöga praadida. Nägi üks suur kook välja ja sööma hakates selgus, et liha oli hapu. Mida muidugi oligi oodata, kui keegi seda vahepeal ei suvatse külmkappi panna eksole, ga lootus oli ju... Näksisin veidi tainast ja tahtsin veel rohkem pelmeene süüa kui enne. =D Aga aitähh, Liina, kartulivahvlid ja Mõnus Maius ei ole hapud. =D

Nüüd siis suundun alla kööki õhtusöögiks ettevalmistusi tegema ja seejärel stuudiosse tantsima. Muraka blogist võite ka kindlasti meie eilse päeva kohta lugeda. Igatahes, kui mul õnnestub järgmise laupäeva õhtu vabaks saada, teeme kräu! =D

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Pähh. Nutt ja hala nüüd. Minupoolne nutt ja hala. Kräpp! Aga hea, et vahvlid ja maisipulgad vähemalt ei hapne. Järgmine kord toon ise pelmeenid kohale ja katsun igaks juhuks veel kuskilt take-away külmkapi leiutada. Oleks teadnud, oleks selle juba seekord kaasa pannud, aga lootsin kaasinimeste mõistusele. Ok, tegelikult jõudsid nad sinuni lihtsalt liiga hilja, nii et.. Tagantjärele saab vaid öelda, et võta veidi hakkliha, tee tainas valmis ja teelusikaga potsata väikesed lihapallid laiali rullitud tainale. Siis pisike piruka-meiking ja ahju! Omatehtud pelmeenid või nii.:)

tikker ütles ...

oi kurjam. ma lähen su blogi lugedes iga korraga üha tigedamaks ja kadedamaks. mis mõttes teie olete londonis ja mina ei ole. niuts!

aga neid kurje plaanide seoses minu sünnipäevaga kuulaks hea meelega lähemalt. ja mis pilte te minu jaoks tegite? endast? pärlitest? ausõna, peaks teile digika saatma, saaks vähemalt kiiremini pilte näha :D

oi, tibud, ma igatsen teie järele...

Smaragd ütles ...

Nagu sünnipäevaüritustele kohane, ei saa sina enne midagi teada, kui tähtis päev käes on. =D Aga pilte tegime igast asjadest. Pärlitest kusjuures vust ei teinudki... Murakas, me peame selle vea parandama. =D Ja meie muideks igatseme sinu järele ka, nii et vea oma kena ahter aga siiapoole! =P