reede, 9. november 2007

Viimane n2dal

Viimasest sissekandest saati on nii m6nedki p2evalained ajamerre loksunud. Haigusest sain l6puks alles paar p2eva tagasi lahti - palavik kadus jah, suure teejoomisega 2ra (t2nasin 6nne, et kodus vetsus k2imise eest keegi raha ei kysi, ma oleks suisa pankrotti l2inud), aga valus kurk otsustas alles yleeile lahkuda, nii et t2na on teine p2ev, kui ma ennast t6esti tervena tunnen. Ning jah, ma k2isin arsti juures. Mis n2gi v2lja umbes selline:
Mina: Mul on iga kahe n2dala tagant palavik, valus kurk, nohu ja k8ha. Miks?
Arst: Ahah, ahah, kui palju palavikku on?
Mina: No 37 vidinatega, 37,3 v6i nii.
Arst: Oohh, see ei ole palavik! K6ik, mis j22b alla 38 on normaaaaalne. Ma ei taha, et sa k2id ringi ja m6tled, et sul on palavik.
Mina: Jah, aga ma tunnen ennast nii halvasti, et ma ei saa voodistki v2lja, kuidas see normaalne kehatemperatuur olla saab?
Arst: Alla 38 on normaaalne. Oi, kui lihtne nimi sul on! Jaah, las ma kuulan su rindkere ka. Kui kaua sul k8ha on?
Mina: Noh, kogu aeg on, nagu p2ris 2ra yldse ei l2he.
Arst: Ahah, ahah, kui kaua kurk valus on? Las ma vaatan kurku ka.
Mina: P6him6tteliselt kogu aeg on, yldse ei taha 2ra minna. Rohkem v6i v2hem, aga vaid paar p2eva saan terve olla, siis l2heb j2lle valusaks. Praegu on ka vasak pool valus.
Arst: Joohh, vasak pool on jah veidi punane, aga su ylej22nud suu on sama v2rvi, nii et k6ik on korras. Las ma vaatan su k6rva sisse ka. Pane paremasse k6rva kaks korda p2evas oliivi6li yks tilk.
Mina. Eee, okei. Aga et mul on 2kki mingi viirus v6i nii, et miks ma kogu aeg uuesti haigeks j22n?
Arst: Ei, ei, mina seda ei usu, sul ju ei ole palavikku.
Mina: Jah, aga ma tunnen ennast ju ha l v a s t i, ma ei saa voodistki v2lja, ma ei saa t88le minna. Midagi peab ju viga olema, see ei ole normaalne. Ja ma ei saa kogu aeg Coldrex'e ja asju juua, mu immuunsysteem sureb 2ra selle peale.
Arst: Oh, ei-ei-ei, paratsetamool ei tee su immuunsysteemile midagi! See ravib ainult symptomeid.
.
Selle peale sai mul jutt otsa. No m i t t e m i d a g i kohe polnud enam 8elda.
.
.
Siis k2isin eelmine pyhap2ev Rumbas Rochelle'ga ja isegi tantsu6petaja tuli. Ei tea, mis too 88 toimus, aga pidevalt tiirles meie ymber m6ni jorss, kes meid 2ra sebida yritas. Ei, v2ga tore oli. K2isin yhega isegi eile v2ljas, mis osutus absoluutselt uskumatuks kohtinguks, kuna l6ppkokkuv6ttes maksin mina k6ige eest. Kohtinguetikett, teate, on selline vidin, et kui sa sellele vastavalt ei k2itu, t6mbad sa omale vee ikka t2iega peale. T2na paari tunni p2rast on j2rgmine. Ta ei oska tantsida, aga noh, v6ibolla on ta v6imeline enda eest v2hemalt maksma. Ja mitte ainult enda eest, v6ibolla raatsib minulegi tassi teed osta. *Rolling eyes*
.
Uus t88. Uskumatult stressirohke. Ma olen jooksnud ja m6elnud ja sebinud kolme mehe eest. Naljakas on see, kuidas k6ik inimesed, kes on teises vahetuses olnud v6i lihtsalt pole vahepeal kohanud, tulevad 6nnitlema, igast osakonnast. Irw. Ait2h! Aga jah, ega see kerge ei ole, ytleme nii. Ja muidugi igal hommikul 5-st t6sumine... Treening oli ju. J2rgmine n2dal hakkab 6htune treening, see t2hendab siis 13.00-21.00. Good bye social life!
.
Kay k2est pole raha siiani k2tte saanud. Seet6ttu pole ka piletit koju ostnud. Ega tegelikult ka mitte midagi muud, mida vaja oleks. Jah, ja siis ma k2in ringi ja maksan mingite m6ttetute kohtingute eest.
.
N2gin paar 88d tagasi v2ga koledat 6udusunen2gu. 2rgates haarasin pihku telefoni, nagu tavaliselt, ja ... Siis taipasin, et mul ei olegi kellelegi smsi saata v6i paanikas helistada. Kui palju olen ma helistanud Liisule v6i Liinale v6i Daisyle mingitel utoopilistel kellaaegadel, nuttes v6i paanikas v6i mida iganes. Aga siin. Ma olengi yksi. P2ris yksi ja omapead. Ei ole kedagi, kellele toetuda, kedagi pole olemas. Kole tunne.
.
Aga mis seals ikka, dushi alla.

Kommentaare ei ole: