esmaspäev, 26. november 2007

N2dalavahetusest

Reedel k2isin siis Seedri juures. Et sinna saada, s6itsin ma k8igepealt 18 peatust metrooga ja siis 7 peatust maapealse rongiga. Aga aeg lendas. Mul oli hea olla.
Istusime Evelyga elutoas, j6ime Eestimaa teesid (p2rna6it ja kummelit), tuba oli nii hele, istusin valgel diivanil, p2ike suurest aknast kuklasse siramas. S6in p2ris 6una - Evely oma aiast. Klassikaline muusika m2ngis. M2ngisin kassidega. Evely lubas lahkelt mul lusikaga oma onu aia mett n2ost sisse ajada.
Seej2rel suundusime parki. Pikk jalutusk2ik oli, meeletult kylm oli ka. Aga kui ilus. See ei olnud enam selline park, nagu meil siin kesklinna kandis on. Viies tsoon on p6him6tteliselt nagu countryside juba. Peale hillitsetud parki tulid p2ris rajad ja p2ris aasad lammaste ja v2rkidega, kuniks me l6puks j6udsime m6isamajani, mille eeshoovis oli palju lavendlipuhmaid ja tagaaias siis Seeder ja tiik lindudega. See Seeder on nii suur, et ma vandusin tykk aega suurest jahmatusest. Istusime siis maast v2ljaulatuvatele juurtele ja olime niisama. Liibanoni seeder, hirmvana. Korjasin maast paar mahakukkunud oksa, et midagi sellest meisterdada. Emale n2iteks. Mitte, et ta n6ustuks kandma midagi muud peale kulla. Toitsime igast sorti linnukesi ja linnumyrakaid - nii hea oli. Tagasi minnes korjasime lavendlipuhmast paar oksa kaasa. Eelk6ige just minule. Tagasi Evely juurde j6udes oli nii meeletult hea olla. Tegime syya, istusime akvaariumi valgel, sest vaatamata meie pyydlustele ei 6nnestunud kaminas tuld syydata ja see aint tossas seal, ja r22kisime. Ja oli hea ja kerge ja 6ige tunne. Andis mulle j2rgmise Megre raamatu, j2rgmise osa Anastasia seeriast.
Ja siis ma s6itsin koju. Yldse ei tahtnud v2lja minna, sinna soca'n'bashmendile. Tahtsin kodus istuda ja puuoksast midagi nikerdama hakata. Aga juhtus nii, et ikkagi l2ksin. Pikem jutt, 6htu oli suht jama, l6petasime mingis suvalises pubis 90-ndate tehnot kuulates. Einoh, oli tore, muidugi oli, aga m6te oli mujal. Juba mitu n2dalat enam ei viitsi v2ljas k2ia. Mitte mingit vajadust ei ole, ei taha.
.
Laup2eva hommikul hakkasingi nikerdama. L6ppkokkuv6ttes ei tulnud v2lja midagi, irw, aga ma v2hemalt yritasin. Evely k88ginoaga mahalaotatud kilekoti kohal yritasin omaarust hullu puut88d teha. Naljakas, aga te ei tea, kui meeletult h e a tunde see tekitas. Yhest kyljest loominguline tegevus ja teisest kyljest ikkagi see Seeder, eks. Ja igasugune noaga vestmine on palju raskem, kui ma arvasin. J2rele j2i sihuke v2ikene p2rlikujuline muna, mille ma siis teksade taskusse pistsin. Einoh, kui alguses oli see kuju palju suurem kui v2ike muna, aga juhtus nii, et too kujuke otsustas pooleks minna, kui ma sinna auku yritasin paela jaoks sisse teha. Ja kui ta pooleks l2ks, siis m6tlesin kyll, et persse. Ja et kyllap mu m6tted polnud piisavalt puhtad v6i ma ei teadnud t2pselt, mida ma tahan vms-st ja viskasin k6ik allesj22nud tykid, kaasaarvatud selle p2rlikujulise jublaka, prygikasti. Millele ma kahe minuti p2rast j2rele sukeldusin, hkhmm. Ja siis toppisin teksade ta taskusse, kus ta on siiani.
Eile kohtusin Kayga, mis l2ks yllatavalt h2sti ja otseloomulikult (eneseiroonia) oli mul ka kohting. Mis siiamaani osutus k6igist parimaks, aga siiski on seal v2ga palju agasid ja... Tal oli v2ga raske energia. V6i v2hemalt mitte minu omaga kattuv. Koju j6udes tundsin ennast v2ga raskelt, viskusin voodisse ja oli tunne, nagu keegi yritaks mind l2bi voodi suruda. Raske ja halb ja v2sinud oli olla. Alles t2na hommikul, kui istusin akna alla ja ajasin v66rad m6jutused kehast 2ra, on j2lle hea olla. Teate, sellise 6nnetundes olemisega harjub kiiresti 2ra ja jube nigel on, kui miski sind sellest v2lja kisub. Ma ei pane seda selle inimese syyks, ma ei ytle, et tal on halb energia vms, ma arvan, et mina ise olen n6rk ja lasen ennast m6jutada. Varsti l2hen ju t88le tagasi ja siis puutun kokku pidevalt inimestega, kes mulle ilmselt samamoodi m6juvad. Ma pean lihtsalt ise tugevam olema. Kohtingu koha pealt veel nii palju, et tore oli, egas ma muidu viis tundi poleks ilusas erksinises kaheistmelises J-Lo's istunud.
Ja P6hja-Londonis oli tore kolada. Stoke Newingtonis k2isin oma lemmik kohas Ittos s88mas, jalutasin Dalstonis ringi ja yleyldse oli hea olla.

Kommentaare ei ole: