Ha! Kaks päeva praktikat on möödas ja vererõhumõõtmisest pole undki näinud. Küll aga sain esimesel päeval süste teha ja jõledaid haavu siduda. :) Ja täna veetsin päeva röntgeniosakonnas, vaadates erinevaid skänne: tavaline röntgen, CT, mis on nagu 3D röntgen, fluoroskoopia ja ultraheli. Peale selle nägin maksabiopsiat, liigeste vahele käivad steroidisüste, kopsust liigse vedeliku välja niristamist ja selle jublaka hooldust, mis nagu peenikese voolikuna keset kõhtu otse makku läheb ja mille kaudu kõike söödavat-joodavat manustatakse. Oma esimesel päeval õppisin sellesama toitmisvooliku kaudu asju manustama ka. Väga põnev. Veits kurb oli aga see, et nägin täna röntgenis ühte patsienti, kellega kohtusin oma esimesel praktikal jannuaris. Ning ei olnud ta teps mitte paremaks saanud, vägagi vastupidi...
Aga homme uuele ringile!
1 kommentaar:
naudi süstide tegemist niikaua, kui see õnn kestab! tony teab rääkida, et inglismaal teevad arstid süste, medõed ei tohi isegi vereproove võtta, rääkimata tilgutite jaoks kanüüli (või kuidas iganes seda ka ei kutsuta) panemisest...
Postita kommentaar