Kuutu ehk siis ilma kuuta.
Siin ka küsimus, mis mind veel voodiski telefoniga blogima paneb. Kuidas nimetatakse seda ööd, mil taevas kuud ei ole ja kõik nii kummaliselt tume tundub? Kirjanik Juliet Marilliet ütles selle kohta oma Sevenwaters'i triloogias "dark of the moon", mis kõlab nii romantiliselt :) Aga kuidas see eesti keeles kõlab?
6 kommentaari:
Wikipeedias seisab kuu faaside all esimese faasina:
kuu loomine (kuud ei ole näha).
Ei kõla just romantiliselt, aga tegusalt.
Täitsa nagu eesti rahvas ise: ebaromantiline, aga tegus!
Kuidas oleks "pime öö"? :P
ööd on meil siin mustad :P
Pime kuu ja kuu on pime.
Irw... Kõik head variandid... :D
Postita kommentaar