kolmapäev, 9. juuni 2010

Kuutu öö

Kuutu ehk siis ilma kuuta.

Siin ka küsimus, mis mind veel voodiski telefoniga blogima paneb. Kuidas nimetatakse seda ööd, mil taevas kuud ei ole ja kõik nii kummaliselt tume tundub? Kirjanik Juliet Marilliet ütles selle kohta oma Sevenwaters'i triloogias "dark of the moon", mis kõlab nii romantiliselt :) Aga kuidas see eesti keeles kõlab?

6 kommentaari:

Sinitihane ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Sinitihane ütles ...

Wikipeedias seisab kuu faaside all esimese faasina:
kuu loomine (kuud ei ole näha).

Ei kõla just romantiliselt, aga tegusalt.
Täitsa nagu eesti rahvas ise: ebaromantiline, aga tegus!

Maali ütles ...

Kuidas oleks "pime öö"? :P

Pips ütles ...

ööd on meil siin mustad :P

Anonüümne ütles ...

Pime kuu ja kuu on pime.

Smaragd ütles ...

Irw... Kõik head variandid... :D