Olen ennegi täheldanud, et mulle hõõrutakse nina alla seda, et mul lapsi (veel) ei ole. Seda, et kärudega emmed siin Londonis ülbed ja ebameeldivad on, olen ma ka enne maininud. Aga täna tahaks ma ühe asja selgeks teha.
Ma ei ole imbetsill lihtsalt sellepärast, et mul ei ole last!
Täna oli mul juhus istuda samas söögilauas ühe poolatariga, kes kohe pärast minu lastetuks tunnistamist vaatas mulle haletsevalt otsa ja mainis, et you don't understand...
??
Jaa, muidugi ei mõista ma ematundeid jms, sest ma tõepoolest ei ole (veel) ema, aga siin Londonis on lastetusel nii halb maik juures. Tikker pole mulle näiteks kunagi ülevalt alla vaadanud ainult sellepärast, et tal on põnn ja mul mitte. Umbes, et kui sul lapsi ei ole, siis pead sa tööl tegema kõiki neid vahetusi, mida teised teha ei taha ning kobiseda pole sul õigust, kuna sul ei ole last. Koolis grupitööd tehes pead kõige rohkem tegema, sest sul ei ole last. Juhuslikult kellegagi juttu puhudes kantakse sind kohe maha, sest sa ei oska mähkmetest rääkida. Umbes, et järelikult ei ole mul absoluutselt mitte midagi muud teha, kui kodus passida ning näppu imeda. Mina kui isiksus ei eksisteeri. Sa kas oled ema või mittekeegi.
Jaa, ma täiesti usun, et lapse kõrvalt on palju raskem igasuguseid asju teha. Ma saan aru, et osasid tundeid ja instinkte saan ma tundma siis, kui endal keegi kõhus kasvab. Aga ma rõhutan, et ma ei ole sellepärast laisk loll imbetsill, et ma veel sealmaal ei ole, ning palun mind mitte niimoodi ka kohelda.
Tänan tähelepanu eest.
8 kommentaari:
Ohh täitsa mõistan ... aga seda pidi, et mul ei ole veel mingit isu emaks saada ja siis seleta sugulastele miks veel ei ole või miks ei teaha .. kui lihtsalt ei taha :P
Noh, mina olen Sinust veel paar aastat vanem ja tajun Eestiski sama suhtumist. Miskipärast on see kõigi asi, kas ja millal ja miks mitte. Kusjuures inimesed ei mõtle üldse näiteks sellele, et mõned naised ei saagi lapsi ja see teema võib nende jaoks olla erakordselt valus ja taktitu. Ei mõelda ka sellele, et mõne jaoks võib väljund olla lihtsalt milleski muus kui soojätkamises. Ja laiemal tasandil ei mõelda sellele, et inimkond ei ole just väljasuremisohus liik, kelle paljunemist peaks veelgi soodustama :) Aga Sulle lohutuseks (ja emmed teevad mulle nüüd nurga taga kambaka) - äsja emaks saanud naisele ütlevad hormoonid, et ta on kõige õnnelikum ja vajalikum inimene maailmas ning tema laps on maailma naba. See on osa liigi säilumise ja jätkumise protsessist ja selle raames ei ole midagi imestada, kui kõik ülejäänud neile kasutute ussikestena tunduvad :)
Mina olen sinust ilmselt palju vanem ja noorena põdesin ka samasugust suhtumist. Hiljem mitte. Lapsi ei ole mul siiamaani ja ma ei ole nende puudumist ka kunagi kahetsenud. Igaüks elab oma elu ise ja nendele, kes arvavad, et sa ühel või teisel põhjusel oled halvem kui teised, pööra lihtsalt selg. Maailmas on tohutult palju toredaid ja eelarvamusteta inimesi.
No on jah nii nagu Türgi Öö kirjutab. Ma kord ühes tööseltskonnas kui taas küsiti, et miks siis veel lapsi ei ole, tõstatasin teema, kui taktitu see küsimine on. No ja siis vaadati mind alles tõelise kahetsusega, et "Ah vaeseke - viljatu!" No ja siis läks jälle tükk tööd selgitamisele, et ei ole.
Mind ka häirib see, kui laste taha poetakse ja eriti häirib veel see, kui keegi ühe ainsa lapse puhul käitub nagu tal oleks ikka JUBE SUUR koormus ja teist ka ei saa saada, sest siis sureks kohe koormuse ja stressi kätte ära.
Kusjuures see üks laps on normaalne tavaline laps, mitte erivajadustega.
Sinitihane! Üks laps tihti ONGI suur koormus ja võtab ära lapsevanema KOGU aja. Sa lihtsalt ei oska teda nii toimetada, et ta sulle midagi alles jätaks. Aeg muidugi õpetab, aga mitte kõiki...
Mina lapsega inimesena võin väita, et need lasteta inimestele viltu vaatavad mammad on lihtsalt kadedad, et nende liikumis-, magamis-, reisimis- jm võimalused on mõneks ajaks piiratumad kui lasteta inimestel. Ja siis nad valavad oma kadeduse teisi alavääristades välja. Kusjuures - on ka minule viltu vaadatud, kui tuleb välja, et ma käin lapse kõrvalt tööl ja koolis ja olen veel ettevõtja kah tagatipuks ja vahel on hoopis R. lapsega haiguslehel. Mis ema ma selline olen, eksole :P
Aga nendele tänitajatele ütlegi järgmine kord näkku, et sa ei saagi lapsi ja that's it! Las tunnevad siis piinlikkust :P
Kaur! No ja ma just seda sama ütlengi sellele inimesele ja toon näiteks kahe või enama lapsega tuttavaid, kus lapsed imeliselt üksteisega tegelevad, aga inimene ei usu mind ja hädaldab edasi! :(
hämming. ma olen samavana ja ma pole küll selliste inimestega kokku puutunud vist kordagi, kes mult küsiks, kas/miks mul last on/ei ole! Ja London on minumeelest palju vabameelsema suhtumisega selles osas, kui Eesti. Aga oleneb vist, millises seltskonnas liigud...
Postita kommentaar