Nii. Et meie grandioossed plaanid, millest eelmises postituses lugesite, kujunesid sujuvalt ymber. Nagu alati. Aga yldsegi mitte halvas suhtes. =)
.
Igatahes. Alustagem vestlusest juhatajaga. Vestlused l2ksid h2sti, minu juhataja ainus mure oli see, et ma ei saa laup2eviti t88tada. Ma siis olin n6us kompromissile minema ja ytlesin,et noh, 2 laup2eva saan t88tada. Mille peale juhataja eriti oluliselt r66msamaks ei l2inud. Nyyd me ei olegi vahepeal r22kinud, sest mul oli reede-laup2ev ning t2nane j2lle vaba. Nii et ma ei tea. Mulle ei meeldi m6te, et nad eeldavad minu kohalolekut IGAL laup2val kuus, sest 2 supervisorit on emaduspuhkusel ning ei saa laup2eviti t88tada. See m6te on h2iriv mitte ainult bye-bye-private-life aspektist, vaid ka tantsutundide osas. Tantsustuudio manageriga r22kisin 2ra, tal oli suva, et ma laup2eviti ei saaks tunde anda. Nii et sellega sai korda. Aga dance halli klassi tuli yks naine asendama, sest Paradigmz teeb mingit oma projekti mingi tantsukompaniiga nong vaatamata minu suurele austusele tyybi tantsuoskuste suhtes, siis - naiselik l2henemine on naiselik l2henemine. =D Aga k6igest kohe l2hemalt.
Aga jah, et ma ei tea, mis sellest supervisori asjast saab. Aga fakt on see, et fyysiliselt enam ei jaksa. Nii et muud varianti kui lahkumisavaldus ei ole v6imalik lihtsalt kaaluda.
.
Igatahes. Ramadanil6pupeost sai sujuvalt t2nu minu v2simusastmele ning koha suuuuurele kaugusele meie suhtes (st v2ga pikka ja aegan6udvat edasi-tagasi r2ndamist) sujuvalt kyyntelakkimisyritus minu juures. Rochelle lakkis mu kyyned h2sti 2gedalt kahev2rviliseks. Ma kohe itsitasin ja m6tlesin, et kyll me oleme ikka naised, muig, lakime koos kyysi.
.
Reede, kuhu oli plaanitud salsayritus, muutus k2igupealt hoopis meie tavap2raseks soca-dancehall-bashment-r'n'b-hiphop-88ks. L2ksime j2lle klubisse Moonlighting (valdavalt mustade klubi, kui keegi juhuslikult ei m2leta), tantsisime t2ie poweriga kolm tundi j2rjest ja asja kasufaktor oli see, et esimest korda tegin ma dance halli liigutusi ilma sellsie ebamugavustundeta. Jah, ma olen enne ka dance halli teinud, aga alati tundnud ennast veidi ebamugavalt, et mingid mustad tshikid passivad valge silmaga nurgas, et mida see white-ass-bitch siin omaarust yritab. Aga kuidagi nii hea ja nii pohhui oli. =D Musa oli nii vali, et mul kaks p2eva p2rast seda vasak k6rv vilistas.
.
Laup2eval k2isime siis sellel heategevusyritusel 2ra, kus Paradigmzi tantsukompanii tantsijad esinesid. Contemporary dance (minu abitu t6lge oleks sellele taaskord - kaasaegne tants. ?). Igatahes, P hoiatas mind kunagi, Shepherds Bush (rajoon Hammersmithist 5 min bussis6idu kaugusel) on sama hull geto nagu Brixton, ning sellele saime kahjuks ka t6estuse. Vahetasime Shepherds Bushis bussi ning sealsamas bussipeatuses pidime pealt vaatama, kuidas umbes 7-8 pealine (mustade) noormeeste kamp praktiliselt jooksis yle yhest (valgest) meesterahvast, kes p2rast verise pea ja v2ga uimase olemisega tee22rele istuma j2i. See valge jorss ise hyppas selle kamba keskele, aga ma usun,et tal pidi selleks ka p6hjust olema. Igatahes on v2ga abitu tunne vaadata, kui kamp tyype maaslamavat meest tymaks taob. No vot. Ja siis, j6udes kahtlaselt vaikse olemisega (sest mida sul ongi p2rast sellist asja r22kida?) sinna yritusele, saab meie laup2va6htu veel veidi tumedama tooni. Yritus oli mingi black community v2rk noorte v2givallast ja nii. Noh, ma olen siis nyyd nende jubedate nolkide taltsutamist viie naelaga toetanud. Yrituse l2biv joon minu jaoks oli see, kuidas ikka hullult r6hutati ikka black see ja black teine ja kuiv6rd mina olin ainuke 'aaria' naine seal (jah, kahte valget n2gin veel, aga needki olid tumeda peaga ning tsillisid mingis kambas), tundsin ennast kohati nagu... Noh... Ma ei teagi selle jaoks s6na. Sa oled nagu seltskonnas, kus keegi kogu aeg r6hutab, et sina ei ole osa nendest. Mitte, et kedagi oleks kottinud, et ma seal olin ja mitte midagi ei olnud suunatud otseselt minu vastu, aga selline yldine suhtumine valgetesse. No ma ei tea. Yritus iseenesest oli nagu lapsevanematele m6eldud v6i nii, et katsume lapsi ohjes hoida vms.
.
Pyhap2eval ma muidugi hullult kahetsesin, et me laup2eval veel klubisse ei l2inud, ehkki ma oleksin t2iest surnud olnud. Aga tegime selle tasa eile 6htul Bar Rumbaga. =) Ilgelt vinge oli. Tramaiv6i. Jah. See oli see pidu, kus kutid tantsivad nii, et sul on mokk t8llakil. Nagu... Niii megavinge. Jah, edevusel muidugi pole piire ja nii nad laiutasid poolel tantsup6randal terve 88, aga lihtsalt see t6siasi, et keegi oskab nii h2sti tantsida, on fenomelnaalne. Nagu ka see laps, kellega ma koos elan - E - tal on lihtsalt fenomenaalne rytmitunnetus. Ja ta on kymnene! Keskmine valge inimene ei leia seda rytmitunnetust terve elu jooksul! Ja kuidas kymnene laps oskab tantsida! Tramaiv6i. Meil on ysna palju 6htuid olnud, kus me tantsime koos elutoas v6i tema tantsib niisama mulle. Kui ma sellest eile Rochelle'ile r22kisin, siis ta ytles, et jah, et yldiselt on nii, et mustad oskavadki v2ga h2sti tantsida, ning kui oska, siis vaadatakse seda inimest nagu mingit 'handicapped'. =P Jah, me k6ik teame, et mustad tantsivad h2sti, aga ise seda oma silmaga n2ha, ise seda rytmi tajuda, ise tunda, et mina nii ei oska, on hoopis teine asi. Ma olen v2ga rahul.
.
Nyyd l2hen Tescosse panni ostma.
.
Muideks, mul oli hommikul hea 2ratus. Praen suitsuvorsti (aa - selle saamislugu oli selline, et reedel l2ksime Rochelle'iga kuskile Queens Wayle (Notting Hillis) mingit k6hutantsutarvete poodi otsima ning koperdasime enne seda hoopis yhe vene poe otsa. Kalinka. Kus Iiris lolliks l2ks. Nii hea kodune tunne oli lugeda silte, kust mitte sittagi aru ei saa. =D Ostsin halvaad ja kohukesi ja suitsuvorsti ja musta leiba (Rochelle polnud musta leiba n2inudki) ja Eesti siidrit ning olin jube 6nnelik) ja see hullult hakkas tossama ja suitsema seal panni peal ning see suitsualarm v6i asi l2ks lahti. Ja undab, bljatt, teine nii, et k6rvad lukus. Mina midagi teha ei oska. Nagu tavaliselt, asusin kohe numbreid valima. Minu 'korterikaaslane' G ei vasta, Rochelle ei vasta, Evely ei vasta, l6puks sain Rochelle'i k2tte, kes ytles, et see on v6imalik v2lja lylitada. No vait ta igatahes l6puks j2i. Aga peavalu sain sellest undamisest kyll.
.
Ja et ma olen nagu vanainimene, kui mu 88kapipealset vaadata: vitamiinid, k8hasiirup, liigeste jaoks (dance hallis hakkavad p6lved raiped valutama) mingid tabletid. Nohurohi oli ka enne, aga selle panin 2ra, hkhmm.
.
Oh appi, trademaa - ma ei kirjutanud ju laup2vast! Meie Suurest Tantsup2vst. Jah, kallis Maarika, arvestades sinu armastust Kreeka vastu, sured sa kadedusest 2ra, kui ma nyyd j2tkan.
Igatahes. Peale kolmetunnist und (Club Mooonlighting, eksole, reede6htul) komberdasin vaevaliselt oma k6hutantsu workshopile. Mis osutus yheks supermegaheaks workshopiks. Ma yldse ei oodanud seda. Tegime igast erinevaid rytme trummariga, neiu jutustas igast lugusid sinna juurde, mida mina enne kuulnud ei olnud, lisaks Egiptuse rytmidele tegime mustlastantsu, Kreeka-Trygi rytme,tsiftedelli vms mingi sihukese nimega Kreeka tantsu. Hahaa, Maarika, ma olen kindel, et sa ei ole Kreeka stiilis k6hutantsu teinud, jalutasime ringis, 'kandsime' erinevaid andameid ja panime neid altarile, seel2bi 6ppides, mida mingid liigutused tantsides t2hendavad. Jah, minu jaoks on ainuke tantsuvorm, kus liigutused midagi t2hendavad, olnud siiani India tants. Aga k6hutants on tegelikult samasugune. V2ga tase.
Ja peale seda oli dance hall. Mida tuli asendama mingi kondine v2iksepoolne naine, kelle suhtes mul oli alguses ilge eelarvamus, sest me oleme k6ik P stiiliga harjunud ja tema oli t2iega teistsugune. Aga ma ei ole ammu yhtegi tundi niimoodi kaifinud. Naiselik l2henemine esiteks, ning teiseks r6hutas ta hullult seda suhtumist ja tantsu iseloomu. Et see ongi ylbe ja provokatiivne ja enesekindel ja sa pead seda n2itama. Ja tegi meile grupikoreo - neli tshikki keskel tegid yhte asja, kaks neiut m6lemal pool 22res tegid hoopis midagi muud. Ja see oli niii vinge. Ja sellep2rast mul kripeldabki see laup2eviti t88tamine. Ma tahaks selle asendusneiuga t88tada veidi, sest P teeb rohkem tehnilist ja see tshikk lisab seda 'attitude'i', nii et nad t2iendavad teinteist jube h2sti.
Noh, asjad kipuvad minema nii, nagu nad peavad minema.
.
Aga eks ma pesen nyyd siis n6ud 2ra. =)
.
.
EDIT: PS. Saffik, kuidas sa t6lgiksid 'custard' eesti keelde? Vaniljekreem?
4 kommentaari:
Hello:)
Johannes Silvet ütleks siinkohal, et "custard" on 'magus muna- ning koorekaste; keedukreem'. Kuidas aga eestikeelses kokandusžargoonis asja täpsemalt öeldakse, jäägu Sapphicu öelda.:)
Cheers!
PS Ilus sügis on Eestis.
Ma tahtsin lihtsalt märgi maha panna, et käisin siin vaatamas...
erm.. tegelt on see mingi inglaste leiutatud kole nimi vaniljekastme v2ga kehva variandi kohta. v2kk. 2ra s88 seda, n2eb nii kole v2lja ja niikuinii on pulbrist v purgist. tule koju ma teen sulle 6iget asja. musimusi.
Suitsuvorsti pannile? möhhh???
Mis ajast seda soojalt süüakse?
Postita kommentaar