Mul on eilsest ikka veel halb tuju. Kuigi ma olin rampväsinud, oli raske magama jääda. Sama lugu poole öö ajal, kui korra põit kergendamas käisin. Lihtsalt ei jää magama. Peale pikka vähkremist panin audioraamatu vaikselt mängima ja kuulasin pool tundi 'Väikseid naisi'. Peale seda tuli unine olemine ja mõte läks mujale ning peale mõningast passimist jäin lõpuks uuesti magama. See on minu puhul ebatavaline, tavaliselt magan ma probleemivabalt ja hästi.
Aga mõtted ja pinge eilsest muudkui ketrasid ja ketrasid ennast edasi ja tagasi.
Ühesõnaga, kurb on see koitmine, millised kolleegid on ebameeldivad. Seesama mutt, kes mind õpetas, on paraku äärmiselt düsfunktsionaalne, organiseerimisvõimetu ja ennasttäis. Õhtu lõpuks olime teise hooldajaga mõlemad nii üles krutitud, et ma olin valmis osakonnajuhataja juurde minema. Täiesti kohutav päev.
Patsientidel tundub ka mingi halb periood olevat. Naljakas on see, kui ühel on halb päev või paha tuju, siis on üsna kindlasti teistel ka. See sõltub vist kuufaasidest, irw.
Meil on osakonnas üks uus patsient, Kreeka vanamees, kes on poolenisti halvatud. Aga vahva vanamees on. Eile hommikul, kui me teda pesime, teatas, et tema tahab tantsida! Nii me hakkasime talle seda kõige kuulsamat Kreeka viisikest laulma ja plaksutama ja tüüp läks jumala äksi täis - oma funksiva käega vehkis ja üritas nipsu teha ning samal ajal tegi ergutushyydeid, missest, et rytmist mööda. Nii armas :) Enamasti ei reageeri keegi millelegi.
Jah, ja siis see türklanna päeva lõpus pani mu kannatuse tõsiselt proovile. Tal on hobuse jõud ja olekult rahutu nagu venelane Pronksöö ajal. Kolmekesi vahetasime ja pesime ta ahtrit pea 15 minutit, sest kuigi me kahekesi hoidsime teda kinni, viskles ning röökis-sõimles ta voodis samal ajal nii hullusti, et kolmas hooldaja ei saanud oma tööd korralikult teha. No ja mis sa sihukesega teed? Hammustab, näpistab, lööb. Jätad ta oma sellesamuse sisse? Ega tal sellest mõistus koju ei tuleks. Ja rahusteid talle ei anta. Õudne.
Aga täna olen ma vaba ja kui õnnestub, lähen mulda ja seemneid ostma ning ehk isegi aias kaevama. Juhhei.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar