esmaspäev, 12. oktoober 2009

Mõnus!

Enne, kui ma üleüldse millestki muust pajatan, tuleb üks äärmiselt meeldiv tõsiasi päevavalgele tuua. Nimelt oskab Jamaika süüa teha. :) Ja mitte lihtsalt süüa teha, vaid v ä g a h ä s t i süüa teha. :D Einoh, ma teadsin küll, et ta oskab süüa teha, seda siis peamiselt tema enda sõnade kohaselt, aga kuna minu köök siin on liiga äkane ja koos me ei ela, siis ei ole ta mulle enne eriti süüa teinud, mõned korrad, või siis tema ema valmistet rooga mulle õhtusöögiks toonud. Aga viimased kolm päeva olen ma puhtakujulisel jamaika toidul :D Ja oiraisk! see on hää. Eile ja üleeile oli menüüs kana kartulite ja võiubadega mingi kastme sees; täna (ja ka homme, sest seda ikka jagub) vitsutasin kere täis kanast, ackee'st (mahedamaitseline hästi pehme aedvili - hea küll, kasvab puu otsas, aga ei maitse nagu puuvili), sweet potato'st ja yam'ist. Tavalist kartulit oli kah. :) Ma olen kohe täitsa hirmus õnnelik, kõht täis ja meel hea ja põsed õhetavad. :) Aaa, muideks, jamaikalased armastavad koledal kombel klimpe, mida nad ise hellitavalt pelmeenideks (dumplings) kutsuvad. Noh, teate ju küll, need tavalised jahukäkid, mida meie supi sisse paneme. Nad panevad klimpe enamvähem kartuli eest. :D Nii et neid klimpe oli mõlema roa sees.

Hommik oli mõnevõrra näkasem, olin ärgates nii väsinud, et nutt tuli kurku. Väsinud olin ma sellepärast, et tegin eile pika päeva tööl, kuna üks supervisor oli haige. Ja kusjuures mitte nüüd nii pika, eks, vaid tagasihoidlikud 11 tundi, aga kui sa ei ole sellega harjunud, võtab ikka täitsa läbi. Õnneks joppas mul eile ka selle koha pealt, et Jamaika oli täitsa kohe nii lahke, et tuli mulle üllatuse korras järele.

Homme on maratonpäev, kolmapäeval selle kursuse viimane tantsutund. Neljapäeval - reedel vaba, ehkki ma juba pikemat aega mõtlen, et v a b u päevi minu kalendris ei esine. Neljapäeval on kool ja päeval tuleb kõik selleks vajalik kodutöö ära teha, reedel tuleb hakata teisipäeval esitamisele kuuluvat tööd tegema ja sõidutund on kah veel õhtul. Sinna vahele tuleb pressida söögipoe toiduralli, paar masinatäit pesu ja ning paar tundi kudumist+Simpsoneid. Ilmselt ongi nii, et istun reede õhtul kodus ja koon. :D Ja vaatan Simsponeid samal ajal. Ahjaa, ma hakkasin kuduma, helebeezi salli heledate puupärlitega. :)

Praegu peaks kusjuures homset kodutööd tegema, aga mai viiiiiiitsi.... Kõht on ju täis ja nüüd tahaks hoopis kududa.... :P

Kommentaare ei ole: