Nüüd, kui ma aktiivselt viis päeva nädalas haiglas olen ning ühe päeva hooldekodus, tekib mul paratamatult küsimus, mis minu jaoks suhteliselt oluline on.
Mul on kolm vormikitlit (hooldekodus on tuunika), mida tuleb ideaalis pesta peale igat kandmist. Reaalsuses tuleb mul aga kanda sama kitlit 2 päeva järjest, kuna see ei kuiva ühe ööga ära ning lisaks tuleb neid veel triikida ka. Vormiriideid tuleks pesta muust pesust eraldi, aga 3 kitlit ei täida masinat ning minu masinal ei ole mingit lühendatud programmi. Viimane kord proovisin eco-programmi poolele masinatäiele ning see võttis 2,5h. Tavapesu võtab umbes tunni. Mida kõrgem temperatuur, seda kauem pesu aega võtab. Ideaalis tahaks kitleid pesta 60 kraadiga, aga praktiliselt tühja masinat 60 kraadise pesuga 2 tundi jooksutada on minu meelest lubamatu vee- ning elektrikulu. Ons kellelgi mingeid häid mõtteid?
PS. Minu Esimeste Kroonika on sassis, ei jõua järge pidada enam :P
PPS. Tegin hommikul seemnesegu-datli-rukkileiba - niiiiiiiii hea. :)
Aga nüüd haiglasse.
3 kommentaari:
Kui masinat ära ei täida, võib ju proovida ka käsitsi pesta. Õhtul kuivama ja hommikul poolniiske kittel kohe ära triikida.
Või on kuskil võimalus pesumaja teenust kasutada?
Võib-olla on mõnel kaaslasel haiglast sama mure? Ja kas haiglas ei saa pesta? Kui te mitmekesti kõik oma kitlid masinasse topite, ongi masin täis. Ja poolniiske asja saab tõesõna edukalt kuivaks triikida. Aga kui sa endale ühe või kaks kitlit juurde soetaksid, oleks kohe palju lihtsam.
Tänud vastamast.
Kitleid juurde saada ei ole hetkel võimalik - mul vedas, et needki sain, paljud tudengid said üheainukese ning osad olid praktika alates ikka veel ilma...
Haigla pesuteenust ei kasuta haiglapersonalist mitte keegi, kuna see toimivat liiga aeglaselt. Ning kaaslastega kokku panna ka ei saa - nemad ei ole rohelise mõtlemisega, me töötame erivahetustes, ei saa sellisel tasandil läbi ning elame üksteisest veel kaugel.
Käsitsipesuga... Arvan, et ei lähe puhtaks, lisaks sellele ei jaksaks peale tööpäevalõppu veel sellega mässama hakata ning käsitsipesuks oleks vaja eraldi vett keeta ja see kittel oleks raudselt märg hommikul, sest isegi peale masina tsentrifuugi on see hommikul niiske....
Ma ei taha üldse nagu ideid maha teha, väga kena, et kaasa mõtlesite ning jube tore oleks, kui saakski mõnda neist kasutada... Hetkel on küll sihuke nokk kinni - saba lahti tunne.
Postita kommentaar