Ma olen enne maininud, et meil on kursusel paar moslemineiut-naist. Nendest kõige vanem, viie lapse ema, rääkis meile lõunalauas oma abiellumise loo.
Esimest korda kohtus ta oma abikaasaga kuu aega pärast laulatust. Jajah, p ä r a s t. :) Ühesõnaga, pere teatas õhel päeval neiule, et nad valisid talle mehe välja. Kuigi ta ütles, et ta võis ka 'ei' öelda, et perekond ei oleks teda sundinud, tunnistas ta naerusuil, et selline paras surve on ikkagi olemas - ei taha ju oma perekonnale pettumust valmistada. Nii ta siis ütles 'jah'. Eks nad siis telefonitsi suhtlesid ning laulatus toimus nii, et neiu ise oli Somaalias, mees oli Hollandis, laulatus toimus Saudiaraabias. Meest esindas tema vend, naist esindas keegi tema sugulastest. :D Kohtusid alles siis, kui mees Saudisse sõitis, et naine üle kaeda - tea, kas ikka kõlbab väljamaale viia. ;) Selle kõige juures ei ole ta üldse kibestunud, vähemalt välja küll ei paista, vaid hoopis rahulik ja rõõmsameelne. Ning müts maha, et meiesugustele ärahellitatud jõnglastele seda üldse rääkida julges. :P Ärahellitatud siis selles mõttes, et saame ise oma valikuid teha...
Unustasin seda veel kirjutada, et mingi päev haiglas loengus olles nägin jälle noid kahte hiinlast oma veretilgutitega õues suitsetamas, kellest ma mingi aeg tagasi kirjutasin. Jube pull, nad vist käivad seal pidevalt. :D
Ning vaatasin täna ära 1964-nda aasta Mary Poppins'i. Ah, milline film! Vat seal näed tõelist näitlejameisterlikkust... Vahva lugu, hea teostus, õpetlik pealekauba, sihuke feel-good film. :)
Läheks teeks veel tassi glögi... Sihuke voodisvedelemise päev on ju.... :)


4 kommentaari:
Tsauki! Soovita mõnda head webi lehte, kus UK tööpakkumisi vaadata? Kui midagi enam Eestis kinni ei hoia, siis milleks siin passida. :P Sa oskad äkki nõu anda, et kuidas või kust peaks üldse alustama jne? :)
Head uut aastat ka! ;)
Sellest abielust :) päris lahe kogemus. Ma ise olen ilmselt rohkem selle poolt, et abielluda inimesega, keda armastad, kuigi tõenäoliselt püsivad kindlamalt koos need, mis on rajatud millelegi muule - armastus, see on ju tunne ja tunded kipuvad olema muutlikud. Kuigi meile läänes kasvanutele tundub see ehk koshmaarina.
Epp kirjutas ühes viimases ajakirjas 10 armastuse reeglist. Ma olen sellest juba kirjutanud aga see sobiks ehk siia jutu juurde ka.
"10. Usu kõrgemasse
Elizabeth Gilbert räägib oma uues raamatus “Committed” muu hulgas sellest, kuidas ta elas mõnda aega Vietnamis. Vietnamlannad kihistasid naerda ja pööritasid silmi küsimuse peale, kas nad on oma mehega rahul. Muidugi on, nad isegi ei oska seda endalt küsida! Samas on kõik need naised kunagi abiellunud ema-isa korraldatult.
Nii jõudiski Gilbert huvitavale järeldusele: tuleb välja, et just meie ühiskonna romantilise armastuse ja iseenda-tehtud-valikute ühiskond viib meid rahulolematuse ja lahutuseni, sest alateadlikult mõtleme, et ehk võib meid kusagil nurga taga oodata parem valik… Kuid palju õnnelikum viis on uskuda sellesse, et mu abielu polnud mitte mu isiklik valik, vaid see oli hoopis korraldatud: hea küll, mitte emade-isade, aga teiste kõrgemate võimude poolt.”
Minu jaoks oli väga silmiavav ja mõtlemapanev vestlus ühe oma India naiskolleegiga, kes rääkis, et ta ei ole abielus, aga ta vanemad otsivad talle mees. Mina olin üllatunud ja tema ütles, et ta siiralt usub, et ta vanemad tahavad talle head ja oskavad vaadata ja näha ka neid asju, mida tema võib-olla ei oskaks. Lisaks küsis ta, et kui palju meie tunnetest lähtuvaid abielusid lahutatakse, mispeale mina pidin silmad maha lööma. Tema ütles, et neil ei ole abielulahutus praktiliselt mõeldav ning nentis pragmaatiliselt, et kehva mehe võid saada nii või teisiti, aga tema arvab, et selliselt korraldatud abielud on päris õnnelikud.
kui huvitav lugemine su blogi on!
ja mary poppinsi 64.a vaatasin ma ka umbes kuu tagasi. Küll oli Julie Andrews ilus neid! :)
Postita kommentaar