Ehk siis let it snow, let it snow, let it snow... Viimased 4 tundi matkasin vahelduva eduga õues ringi. Käisin ära töö juures ja sain Evelyga kokku. Lund muudkui sadas ja sadas ja sadas. Majade ees kalpsasid poolpaljad elanikud (igas suuruses) õnnelikult ringi ja ehitasid lumememmesid. Tähendab, mida teavad nemad lumememmede ehitamisest? Pigem oli tegu lumeküngaste/käkkide/kuhjadega. Ühel kolmnurksel memmel oli isegi tagurpidi plekk-kauss peas. :)
Ja türklaste kebabiputka ees raputas õbluke türgi noormees pisikesest soolatopsist soola poe ukse ette. :)
Autodest ei maksa eriti rääkidagi. Liiklus toimus teosammul. Mina ei tea füüsikast midagi, aga silma järgi vaadates olid kõige suuremas hädas esisilla veoga autod. Need ei läinud ü l d s e edasi. Isegi mitte juhul, kui 3 ülikonnas tüüpi autot lükata üritasid.
Ma tahaks siinkohal ära märkida, et ma ei mõista inimesi üldse hukka. Jah, meie Eestis oleme suurema lumega harjunud ning ei minesta karjakaupa ära, aga siin on lood ju teisiti. Valitsuse tasandil on jah veider, et midagi ette ei võeta, aga lihtinimesed ei saa sinna suurt parata. Teedel polnud ei liiva, soola ega peenkruusa. Autodel ei ole talvekumme. Teed on kitsad, sõitjad kogenematud. Mina, eestlane, ei oskaks ka sellistes oludes sõita. Me ei sünni jäärajasõiduoskustega. :D
Samuti ei saa viriseda, et lennujaamad kinni on. Tähendab, saab, eks, aga kas sa pigem ootad paar päeva või oled parema meelega lennuõnnetuses? Minu enda kojulend homme pärastlõunal on suure küsimärgi all, sest praegu on nii mõnigi lennujaam suletud.
Aga aknast välja vaadata on ilus. Kindaid, mütsi, mantlit ja saapaid kuivama pannes tekkis korralik kodutunne, muig.
2 kommentaari:
Siin Saksas tehti alles sel aastal talvekummid kohustuslikuks! Ma pidin istuli kukkuma kui kuulsin, et seni veel ei olnudki.
Loodan, et said õnnelikult Maarjamaale.
Ilusat kodusolemist!
Türklased on kokkuhoidlikud :D
Postita kommentaar