pühapäev, 22. august 2010

Vanadus, vanadus... :)

Kuna ma mingi aeg tagasi lugesin Sinitihase blogist seda, kuidas tema sellisest 'valmis-saiajahust' saia tegi, siis sealt tekkis endalgi mõte mingi päev poes küpsetustarvete letti kaeda. Ja siis ma jõudsingi selleni. Ostsin pool kilo juustu- ja päiksekuivatatud tomatitega saiajahu. Võtsin mökerdamise ette, sorisin sügavates mäluarhiivides otsides vastuseid näiteks küsimustele, mida teha, et tainas käte külge ei kleepuks või mida teha, et saia koorik kõva ei jääks jne. Sai sai valmis! :) Sai sai hea. Sai sai veidi pruun, sest ma ei oodanud, et ta nii kiirelt küpseb, aga muidu igate nämma. 


Eile aga käisin Evely sünnal. Olin esimene, kes kohale jõudis, sest abivägi sõbrannade näol on koduste sünnipäevade lahutamatu osa. Et siis sel ajal, kui Evely ennast ilusaks tegi, valmistasin mina snäkilauda ette. 






Peale kahte kandikut sai Evely omadega valmis ning asus vähem aeganõudvate tegevuste juurde. Näiteks oliivide kaussikallamise ning ülejääkide-jäänuste likvideerimise juurde. :)
Pidu oli tore. Oli süüa, oli juua, oli nalja, oli tantsu, oli rahvast, oli äge. :) Magama sain suhthilja, täna terve päev aint uimerdanud ning pead valutanud. 

Kõht on tühi muidu. 

2 kommentaari:

Sinitihane ütles ...

A. Protesteerin!
Mina ei teinud saia! Leiba tegin!
:)

B. Protesteerin kõvasti!
Kas loo pealkiri on vihje, et teed vanainimeste asju nagu Sinitihanegi vä?
;)


Aga sai on sul aus.
Saad järelikult selle gaasiahjuga täitsa hästi hakkama!

Smaragd ütles ...

Irw irw irw.

A. Sul on blogis pilt ja pealkiri sellest, kuidas sa POESAIA küpsetasid. :P Kuigi jah, esimese hooga kirjutasin leivajahu ning leib, aga siis tulid silme ette kollased saiapildid... Ning tegin (ilmselgelt) väärad parandused. :P Ma väga vabandan.

B. Vanadus sellepärast, et kõik mu mitte-eestlastest tuttavad nokivad selle kallal, et ma tegelen 'vanainimeste' asjadega... :D