teisipäev, 10. mai 2011

Nädalast

Johhaidii, täna sain oma selle aasta esimese päikesepõletuse. No ei ole tore, valus on. Ah, et kust ma sain? Sain aiamaalt, suure rohimise, kaevamise, mulla kobestamise ning kastmise käigus. Turi täitsa kibe, Piff andis mulle mingit päevitamisjärgset kreemi, mis sisaldab ka pantenooli, nii et ehk annab varsti järele. 

Aga muidu käis ju emps külas. :) Käisime paadiga Thames'i peale sõitmas ning Camdenis kolamas ning muidu shoppamas ning Hyde pargis ning Alexandra palee juures ning Mehhiko restoranis ja niisama kolamas-jalutamas. Ema andis edasi ka pakikese Liinalt, tänu kellele saan ma kohe My Estonia 2 lugema hakata. :) Mulle ingliskeelne meeldib rohkem, sest siis ma saan seda siin teistele ette lugeda või laenata - praegu näiteks andsin esimese osa brasiilia neiule lugeda. :) Ning siis tekib see tunne rohkem, et kuidagi võõra pilgu läbi vaatad oma. Ning Signe Seepide roosa savi seebiga olen ma nüüd kenasti varustatud, sest nii ema kui Liina tõid mulle ühe, hehee. Ja muidugi süüa on saanud mehiselt. Olen viie päeva jooksul kolm pätsi leiba küpsetanud! Noh, viimane läks koju külakostiks kaasa... Aga brasiilia neiu Kate proovis kah eestipärast praeliha, kodutehtud kalakotlette, musta rukkileiba ning põdra täissuitsuvorsti. Ja kusjuures talle kõik jumalast maitses! Ning minu suurima üllatuseks sai Jamaika jerk chicken festival'idega (noh, nende pirukatega), mida ma arvasin ema jaoks kaugeltki liiga vürtsikad olevat, aga tuli välja hoopis nii, et ema vitsutas rohkem kui mina! :D

Kooliasjadega pole ma eriti kuskile jõudnud, aga täiesti hämmastavalt kombel helistati mulle töölt IGA päev, mil ema siin oli, küsimusega, kas ma saaksin tööle minna. Kokku sain VIIS kõnet. Kus nad siis on, kui mul päriselt aega on?:P Aiamaal on veel hunnikuga teha... Lõpmatult rohida, tomatid tahavad maha istutamist, tugikeppe on vaja osta, kartulivaod kõrgemaks rehitseda, lilledele pühendatud peenar ära kobestada, nälkjagraanulid maha panna, koduaiast kolm maasikataime aiamaale ära viia, samuti koduaia kompostihunnikust mädanevat löga aiamaa omasse viia, kurgid järgmisel nädalal õue istutada ning osad peenrad, kus nälkjad ja lehetäid puhta töö teinud on, tühjaks teha ning teisele ringile salatilistega minna. Nii üldisemas plaanis oleks vaja maalappide vahele pandud vaibaribad üles võtta ning puutükikesed (wood chips?) asemele panna, selleks on vaja mõnele itaallasele keelt kõrva ajama minna, et käru laenata saaks... Nii et jah, mul vist ei olegi aega kahe nädala pärast uuele praktikakohale minna. :P 

Aga nüüd võiks hakata zumba jaoks riidesse panema, onju, kell juba sealmaal...

PS. See on Google'ist leitud jerk chicken ja festival'i pilt, juhuks kui kellelgi huvi pakub. Äärmiselt maitsev on. 

Kommentaare ei ole: