Lapsukesed on minu tomatid, kurgid ja salat, mis kenasti plastmassalusel kasvavad. Minu tomatilapsukesed jäid eile esimest korda ööseks õue. Jube naljakas, õhtul magamaminnes oli kohe mure, et äkki on ikka veel liiga külm ja nii. Hommikul kell pool seitse tõttasin õue kaema, ega külm neid ära võtnud pole. Rõõmsad nigu ennemuiste :D Ma ikka vaatasin ilmateadet ja nii ka, eks, ega ma päris huupi, aga i k k a g i. Jube kahju, kui kõik minu 60 lapsukest ühe ööga otsa oleks saanud.
Õue jäid nad aga sellepärast, et üks teine itaallane aiamaalt andis mulle poti mingit salatit, et istuta alusele ümber, lase neil veidi kosuda ning siis pista peenrasse. Kuna need tema salatikesed olid sihukesed ärahellitatud kasvuhoonejõnglased, egas ma siis ometi neid saanud ööseks õue jätta, ikka enda omad, kes niigi iga päevad koidust ehani õues on olnud.
Sellest ma vist kunagi juba rääkisin, et haiglas üks patsient imestas, et kuidas ma vormikleit ikka niiiii valge on ning kuidas majakaaslane oli siiras hämmelduses, kuidas mu värviline pesu kõik nii kärts on. Noh, eile tabas mind hull plekieemaldaja vaimustus. :D Eelmisel suvel õnnestus mul oma lemmikud hallid linased püksid kiirnuudlite rasvaga ära mäkerdada. See rasv, mis pükste peale tilkus, oli sihuke kaval vennike, et iga pesuga läks t u m e d a m a k s. Proovisin igasugu värke, tavaliselt õnnestub mul igast plekkidest lahti saada. Aga vot sellest ei saanud. Aasta aega hiljem mõtlesin, et proovin uuesti. Ostsin mingi pisikese plekieemaldi ning kuskil 90% on plekkidest lännu! :) Jube tore, saab sel suvel ka neid pükse ikka kanda.
Esseekirjutamisega on lood.... Noh.... Ei olegi lugusid, kui aus olla. Viimase ja suurima jaoks olen vaid kavandi valmis teinud. Ning siis seda keskmist parandasin õppejõu soovituste kohaselt täna hommikul. Nii et keskmisega on nüüd kindlasti ühel pool. Ja siis neljapäeval tuleb emme! :) Millal küll emmest ema saab? Siis kui ise emaks saan? Siis oleks küll naljakas, kui kõik käivad ringi ja kutsuvad üksteist emmedeks. :D Einoh, aususe huvides ütlen ma enamasti küll emps, aga no ikkagi. ;)
Ilusat kevadpüha kõigile!
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar