reede, 28. august 2009

Tujukas sügis

Sügis on siin. Ma ei tea, kuidas Eestiga lood on, aga Londonis on sügis käes. Võibolla mõni vaidleb, no vaidle aga. Hommikuti tööle minnes ja õhtuti koju tulles on õhus sügise lõhn. Vihmasajud, mida ma lahtise akna all istudes igal aastaajal kuulanud olen, on muutunud tujukaks - loopivaks, keerutavaks, külmaks. Suvevihm on sõbralik ja otsene, sügisvihm on salakaval.

Müristab, muideks.

Järjekordselt istun siin, aken on lahti, raamat ja läpakas vaheldumisi süles. Väsimus on. Sügise lähenedes nihkub lähemale ka kooli algus, 17-18 tunnised päevad, pinge, järjekordne eneseületamine, ehk ka mõni meeldiv üllatus. Sünnipäev läheneb. Ema tuleb külla. Jamaika sünnipäev. Evely kihluse tähistamine. Mõningaid asju ju nagu on.

Ma arvan, et vahetevahel me ei tea, kui võimas on meie sees peidus olev jõud, kui me soovime luua. Nii palju kordi olen istunud köögirepil ja vahtinud seda võssakasvanud hooldamata aeda ja unistanud. Unistanud sellest, et kui see oleks minu oma, siis ma teeks nii ja naa ja nii. Ja aial oli mulle omasugune vastus. Üks minu fantaasialendudest oli see, et ühte äärde istutaks terve aia ulatuses vaarikaid. Umbes nädalake ja mõned päevad tagasi avastasin ma täiesti juhuslikult (jälle), et sealsamas aia ääres kasvavad vaarikad. Ja kannavad marju. Mitte palju, mõned oksad, aga uued kasvavad, veel ilma marjadeta. Kust see tuli? Mina ei ole seemneid loopinud, eelmisel aastal ei olnud seal midagi. Ja iga päev paar kuni pool peotäit värskeid koduaia vaarikaid... Ma vist ei pea üritama seda sõnadesse panna. :P Siin, Londonis.
Ja see kollane roos, mis ühes kirsipuuga maha tõmmati, ajas ennast püsti, ja kuigi on lühem kui eelmisel suvel, õitseb täies ilus vaarikate ja ronirooside vahel.
Tilliga on kehvemad lood, ehk on ilmad liiga külmad... Külvasin peale laulupidu umbes 20-30cm rea, ÜKS taim tuli üles. :P Kunagi ammu külvatud progandid, noh neist on vist neli tükki oma pealsed siis nüüd peale 3-4 kuud mingi 15 cm kõrguseks ajanud. :P Ma ei kujuta ette, kas neil porgand reaalselt maapõues peidus ka on või lehvitavad oma hapraid pealseid niisama.

Varsti saab magama minna.

Kommentaare ei ole: