esmaspäev, 27. juuni 2011

Eestlaste värk

Paar kuud hiljem tõestus minu usinast näputööst:



Näitaks muidu paar pilti aiamaast ja spa-päevast, aga Picasa millegipärast ei uuenda albumeid ning ringi tuhnimisele vaatamata ei leidnud ka kohta, kus seda manuaalselt teha saab. Järelikult jääb järgmiseks korraks. 

Aaa, muidu, täna sain ma esimese kartulisaagi. :) Oma põlla pealt. Ja Talunike Turult sain päris täiesti töötlemata lehmapiima! Teate, ausõna, mul tulid seal leti ääres maitstes pisarad silma - lapsepõlv, noh! Hind on muidugi kirves - 2 pinti £3...

Brasiilia neiu luges My Estonia läbi ja on nüüd igati äksi täis, et Maarjamaad ihusilmaga kaema minna. Talle mõningaid asju seletades (miks on 'thanks - aitäh', aga many thanks hoopis midagi muud?) tuli välja, et eestlaste põhiolemuseks ei ole mitte tuimus ja põikpäisus ja misiganes. Selleks on hoopis hapukoor. Vähe sellest, et hapukoort süüakse kõikvõimalikes ja -võimatutes soolastes toitudes, käib see ka magustoitudesse ning vajaduselt kõlbab ka ravivahendina peale määrida (päikesepõletuse korral näiteks) ja koerad-kassid ära toita. Eestlased - hapukoorerahvas. :) 

Tea nüüd, peaks uuesti magamist üritama või...? Homme, see tähendab täna, ikkagi koolipäev...

3 kommentaari:

Sinitihane ütles ...

Mis lõngast, mis lõngast?
Näib täitsa peenike töö. Väga ilus!

Ma tegin muide üleeile esimest korda elus pikka poissi. Isegi sinna käis hapukoor sisse!

Smaragd ütles ...

Aitüma! :) Olen sellega priskelt ringi löterdanud... Lõng, kusjuures, ei olnud üldse peenike, tegin vist number 3/75 või isegi number 4 varrastega. Nime ei mäleta ning silte pole alles (nii õige käsitööline veel ei ole, muig), aga nii palju mäletan, et oli teine 75% akrüüli ning 15% villa. :) Ja hea kududa. Tead ju küll, mõni lõng on kohe halb kududa. :D

Hundi ulg ütles ...

Mu täiskasvanud tütre lapsepõlvesõber oli prantslanna. Elas siin Eestis vanemate töö tõttu kusagil viis aastat. Suhtlevad nad siiamaani ja ongi nii nagu Sa ütled - Claire' eredaim mälestus on hapukoor.