Esimene kooliaasta on l2bi! T2iesti uskumatu... Heas m6ttes muidugi. Arvestades veel seda, misukeseks see suvi siin kujunenud on... K6ik t88d ja pabermajandus on esitatud. Ametlikud hinded tulevad ka varsti v2lja, aga sinna ei anna enam nagunii midagi parata, nii et praktiliselt ja p6him6tteliselt olen ma teise aasta tudeng, juhhei!
Viimane praktika oli huvitav ja raske. Raske sellepoolest, et see osakond, kuhu ma alguses l2ksin, suleti n2dal aega hiljem. Ning siis sain ma erinevate osakondade vahet r2nnata koos oma juhendajaga. Iseenesest oli see v2ga vahva - n2eb ja 6pib igast p6nevaid asju. Samas, uskuge mind, on ikka p2ris v2sitav ja juhet kokku ajav, kui sul on yle p2eva 'esimene p2ev'.
Uute asjadena v6iks nimetada klistiiri, lihasesse k2ivat systi, PEG kasutamist ja hooldamist (percutaneous endoscopic gastrostomy ehk siis voolik k6hus), siia-sinna organisatsioonilist asjaajamist ning k6ige huvitavama uue asjana tracheostomy care.
S6naraamatus sellele vastet ei ole, aga p6him6ttelist on trachy, nagu me seda seal mugandatult kutsusime, plastmassist toruke k6ris, mis siis hingamisteid avatuna hoiab. Jah, ilmselgelt on see ainult nendel inimestel, kelle oma hingetoru erinevatel p6hjustel avatuna ei pysi. Sellega on aga n6ks, et p6him6tteliselt tuleb neid hingamisteid puhastada, sest hingamisorganid eritavad lima ja muud head paremat. Seda siis nii tihti, kui patsiendil parasjagu vaja on. Meile omal oli kogu aeg vaja, vahed k6ikusid 15 minutist 2 tunnini. Kui sa kuuled, et patsiendi hingamine nagu muliseks ja k6riseks ja r8giseks yheegselt, siis viskad k6ik k2esolevad asjad kus seda ja teist ning lidud voodi 22rde. Torukese ava on keset k6ri ning sellestsamast avausest ajad sisse peenikese voolikukese, mis imeb nagu tolmuimeja. Ning sellega siis sorgid teise hingamistorus, kuni lima ja tatt ja muu hea parem on v2lja imetud. Noh, nii laias laastus r22kides. :) Igatahes seda TEHA on oluliselt parem kui vaadata. See ajas mind selle hetkeni k66ksuma, kui ma seda ise proovida sain. :)
Khmm, jah, ajan teile siin sydamepaha juttu. ;) Igatahes, 2ge oli. Aga veel 2gedam oli see, et see l2bi sai. Varsti hakkan j2lle haigla j2rele igatsema, ma tean kyll... Aga nyyd on mul paar n2dalat suvepuhkust, mille sisse isegi kodumaa v2isamine mahub. Pelmeenid ja juustushnitsel, siit ma tulen!

3 kommentaari:
Eesti keeles kasutatakse sõna trahheostoom.
Paula
Aitüma!
Ka minul on olnud trahheostoom ,õnneks vaid lühiajaliselt!See on üks jubedamaid kogemusi mu elus!!Edu teile kõiges,väga ülla ameti olete endale valinud!!
Postita kommentaar